Mesajı Okuyun
Old 12-03-2013, 07:36   #1
Konuk

Varsayılan Gerçek Mi-Yargılama Gideri ve Vekalet Ücretini Ödemek Zorunda Mıyım?

sayın ilgili,
çocuk kaçırmadan uzun zamandır süren bir davam vardı. ancak dava tuhaf bir hal almıştı. Şöyle ki: Eşim 22 ay boyunca çocuğumu kaçırmış bense bu durumun karşısında ancak bu davayı açabilmiş fakat davanın hangi mahkemenin konusu olduğuna uzun süre karar verilememiş -asliyede açılmış olmasına rağmen icraya gönderilmiş o mahkeme de kabul etmeyince bir üst merci karar versin denmiş , üst mercide icra görevlidir demiş, ve dava böylece icra da görülmeye başlanmıştır. Ama bu arada geçen sürede 22 ayın sonunda çocuğumu yurt dışında buldum gerekli hukuk mücadelesini tam 3,5 ayda tamamlayarak çocuğumu yurt dışından Türkiyeye getirdim. Çocuğuma, eşim verdiği için değil yapılan araştırmalar neticesinde büyük bir hukuk mücadelesiyle kavuşmama rağmen , yüksek mahkememiz eşime çocuk kaçırma gerçekleşmemiş gibi beraat kararı veriyor ve de mahkeme masraflarını -avukatı olduğu içinmiş- sanık lehine davacının yani benim ödememe karar veriyor. Karar mücadeleye başlamamdan tam 2 yıl 3 ay sonra veriliyor hem de çocuğumun annesiz geçen 2 yılı hiçe sayılarak.Avukat anında mahkeme masrafını icraya veriyor. Sonuç: 1 hafta içinde takribi 500 tl tutan parayı ödemem gerektiği ödemediğim takdirde her neyse biliyorsunuzdur zaten . Ne yapabilirim. Bu nasıl gerçek olabilir. Bu saatten sonra bu parayı ödemekten başka yapabileceğim hiçbirşey yok mu? Parayı ödemek içimi acıtıyor: Çocuğundan ayrı yaşayan 3-5 yaş arasını göremeyen benim. Bu parayı sadaka ödememek için elimden geleni yapmak istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Saygılarımla.