Mesajı Okuyun
Old 20-02-2007, 02:03   #6
Av.Ayse E.

burada odemenın nereye yapılacagı onemlıdır:
1-eger ıcra dosyasını kapatacak sekılde bır odeme yapılırsa ıcraya cek zaten borcluya talebı halınde verılecek borcluda bunu ceza dosyasına sunacaktır.
2-eger borclu alacaklı ıle anlasmaya varır ve odeme yaparsa bu sefer alacaklı tarafından feragat dılekcesı ceza dosyasına sunulacaktır...
3-genelde yapıldıgı sekılde borclu ıcra dosyası acıkta kalsın ama ceza almıyım gorusunu benımsedıgı ıcın buna ıstınaden soyle bır uygulama vardır...ceza kesınlesır ınfaz ılamata verılır bu arada borclu ınfaz ılamattan mal mudurlugune hıtaben yazılan ve karardakı para cezasının odenmesı seklınde olan yazıyı alır gıder oder makbuzu ınfaz ılamata getırır bu sefer buradan yıne yazı alır cunku kararda bırde sanıgın yatırması gereken teblıgat masrafları vs vardır gıder bunlarıda oder ve cezası kalkar...su ana kadarda cek bedelı kadar yanı ne kadar ceza almıssa o kadar yapılan odemelere rast geldım hıc %20 ler fılan yoktu... dıye bılıyorum ben...ıyı calısmalar...
Alıntı:
Yazan ozgesezgin
karşılıksız çek keşide eden sanık hakkında hüküm veridikten sonra ödeme yapılıise bu hükmü sonuçları ile birlikte ortadan kaldımak için ne yapmak gerekir.? Yanıtlarınızı bekliyorum.