Mesajı Okuyun
Old 27-02-2013, 22:57   #1
Konuk

Varsayılan mal ayrılığı sözleşmesi hakkında...

Merhaba, eşim ortağı tarafindan dolandirildi. Şahsina aİt tÜm kredİ kartlari şahıs tarafından kullanildi. ortaği şirket adina bir kaç bankadan kredİ kullanmiş şirket kartlarindan nakit çekmiş hatir çekleri vermiş ve factoringlerde kirdirmiş ve factoringlerede borç yapmiş.ortak kendİnİ kurtarmak için eşinden boşandı ve hiç bir telefona bakmamaktadir. dollayisiyla tüm borçlular eşime ulaşmaya çalişmaktalar ve evimize sÜrekli haciz yazilari gelmektedİr. bize ait olan evi 1 sene önce bu yazilar ve bu olaylari bilmeden önce kredi kartlari borçlarindan dolayi sattik. üzerimizde her hangİ bir gayrİmenkul yok. eşim ile ortaği arasinda olan ortaklik 2011 yilinda bitmiştİr resmİ olarak. kendisi üzerine kayitli bir şahis firmasi vardi onu da kapatiyor.şimdi kirada oturuyoruz babam bana bir ev almam için para vermek istiyor ama ben korkuyorum ya ev aldiğimda bu borçlardan dolayi alirlarsa elimden.bir arkadaşim vasitasiyla mal ayriliği rejimini duydum ve hemen noterde bir mal ayriliği sözleşmesi yaptim. acaba şimdi ev alsam yine de sikinti yaşarmiyim. bu sözleşmeden sonra üzerime alacağim mallarla ilgİli her hangi bir işlem yapilirmi yada eşimin yapacaği her hangi bir borçtan sorumlu olurmuyum. ne yapmam gerekir yardimlarinizi rica edİyorum.