Mesajı Okuyun
Old 25-02-2013, 16:10   #1
defnegul06

Varsayılan kızımı yalan söylemeye zorluyor, ben çocuğumu nasıl kurtarabilirim?

Merhabalar,
Eşim sekiz ay önce evi terkedip iki çocuklu bir bayanla birlikte yaşamaya başladı.
Anlaşmalı boşanmaya ikna edemedim, şimdi de çok daha zor bir durumdayım. Kızımı yalan söylemeye zorluyor. "Annene yalan söyle. Gerekirse yemin et" diye itiraf etti. O on yaşında bir çocuk, gözüme baka baka, suçlu gözlerle yalan söylüyor (bir yerlere gidiyorlar birlikte veya evinde- bayanın ve çocukların olmadığını söyletiyor. Yalan olduğunu anladığımda çok üzülüyor. Ağlamaya başlıyor "ben ortada kaldım, babamı çok özlüyorum, benii yalan söylemye zorluyor" diyor. Çünkü babasından seçim yapmasını istemişti daha önceden "ya ben ya kadın" diye.ç Babası da kolundan tutup eve getirmişti. Ertesi gün (pazar) da gelip almamıştı. O gün bu küçük kız anlamıştı ki BABASI ONU SEÇMEMİŞTİ. Babasını o kadınsız göremeyeceğini anlamıştı. Şimdi de yalan söyluyor. Ben çocuğumu nasıl YALANCI OLMAKTAN KURTARABİLİRİM? Babasını Savcılığa mı şikayet etmem gerekiyor?
Kızımı benden koparmak istiyor.Hafta sonu alıp gezdiriyor, engel olmuyorum. Eve gettirtmek için bin kere arıyorum. "Döveceksin diye korkuyor, gelmek istemiyor" diye mesaj atıyor.İki gün önce boşanma davası açmış. Ben ne yapmalıyım? Kesinlikle çocuğumu ona vermek istemiyorum, on yaşına kadar tek başıma nasıl büyüttüğümü bir ben biliyorum. Yalandan çocuğumu nasıl kurtaracağım? Artık hiçbir sözüne güvenemiyorum, çok kolay yalan söylemeye başladı.