Mesajı Okuyun
Old 25-02-2013, 07:32   #4
Armağan Konyalı

Sayın Avukat Tekin

1- Amerikayı tekrar keşfetmişsiniz. Sözünü ettiğiniz hizmet sitemizde yıllardır verilmektedir. Üstelik
- tevkil edilecek avukatlar ile sözleşme yapmaya gerek duymadan,
- tevkil edilecek avukatların emeklerinin karşılığından pay almadan,
-tevkil edecek avukatlardan ücret talep etmeden bu hizmet sitemizde yıllardır sürmektedir.

2- Sizin sözünü ettiğiniz "Avukatlara Yardım Platformu" çok anlamlı bir söz. Ama tevkil edilecek avukatlarla sözleşme yapılıyor ve tevkil edecek avukatlardan ücret isteniyorsa bu tumturaklı laflar anlamını yitiriyor. Adına "platform" denilen şey, düpedüz, bildiğimiz komisyonculuk işine dönüşüyor.

Komisyon karşılığında avukata iş temin etmek Avukatlık Kanunu'na aykırıdır. İşin müvekkilden gelmesi veya tevkilen gelmesi arasında fark bulunmadığı kanısındayım.

Sitenize bakmak için bir adım attım ve hemen geri çıktım. Her ne kadar sitenizin ilk sayfasında İstanbul Barosundan bu "iş" için olumlu görüş alındığı iddia ediliyor ise de olumlu görüşün bir yanlış anlama sonucu verildiği kanısındayım. Yanlış hesap Bağdat'tan döner. İstanbul Barosunun her nasılsa yanlışlıkla olumlu görüş vermesi Kanun'a aykırılığı ortadan kaldırmaz.

Avukata yardım edeceklere teşekkür ederiz.
Avukatın emeğinden pay isteyenlere teşekkür etmeyiz.

Bu "iş" eğer komisyonsuz yapılırsa avukata hizmettir. Aksi halde "işin" adındaki "Yardım Platformu" süslemesi Kanun'a aykırılığı saklamaya yetmez.

Bir an önce doğru yola dönülmesi umuduyla.