Konu: boşanma
Mesajı Okuyun
Old 22-02-2013, 13:21   #1
Konuk

Varsayılan boşanma

merhaba, 11 yıldır evliyim 9 yaşında bir kızım 5 yaşında bir oğlum var. Eşim evlendiğimiz ilk günden bana hiç sahip çıkmadığı gibi çeşitli vaatlerle beni kandırarak hep zarara soktu. mesela kredi kartları benim adıma çıktı ödeyeceğim dedi ödemedi. Annem almanyadan gönderir para hallederiz dedi ama hiçbir zaman edindiği borçları ödemedi. Bu arada çocuklarımızda oldu. düzelir değişir derken hergeçen gün daha kötüye gitti. eşim bir emlak dükkanı adı altında aslında onu bunu kandırıp borç alarak geçinip giden birisi ve bu sürede sayısız kadınla beni de hep aldattı. Ahlak dışı tutumları çoktur. kirayı hiç ödeyemedi geçimimizi hiç sağlamadı. ne zaman bi miktar para bulsa içkiye kadınlara verdi. Bana ve çocuklarıma annem ve kardeşlerim sahip çıktılar. Annem evini açtı maaşını paylaştı. kardeşlerim faturalarımızı ödedi. eşimle defalarca ayrılma aşamlarına geldik. pek çok zaman ayrı yaşadım. en son çocukların hatrı için annem onu da evimize aldı. Ama rahat durmadı. Kötü yaşam tarzına devam etti. şimdi yine bir kadınla beraber. bu kadınıda tabiki dolandırmış kullanmış. Emlak dükkanına gelip giden bu kadın pek çok defa olay çıkarttı. ben eşime emlak işini düzgün yapmasına yardımcı olmak için gittiğimde bu kadınla karşılaştım. kadın bana hep hakaret etti eşim göz yumdu bu konuşmalara. Kadın bana kocan seni satıyor gibi ağır hakaretler etti, oralı olmadım ama yine bir gün gelip dükkanı dağıttı bana saldırdı. eşimde vardı. bizi ayırdılar. ama ben gayri ihtiyari kendimi savundum. Mahkemelik olduk. hakaret ve basit yaralama. burda ben sanık o müşteki durumda. başka bir gün yine dükkana geldi saldırdı. Asliye ceza mahkemesinde bir dava daha açıldı. sebep yine hakaret basit yaralama ve mala zarar verme. bu davada ise karşılıklı şikayetçi görünüyoruz. Eşimin bu kadınla başka davalarıda galiba var. Evlenme vaadiyle kandırma dolandırma falan gibi. bu kadın kendini civarda eşimin 2. karısı olarak tanıtıyor. Ve eşimde ikili oynuyor. ikimizide elinin altında tutmak için çeşitli taktikler takınıyor. düne kadar bizimle yaşayan eşim dün evden gitti ve boşanacağım dedi çünkü diğer kadın ona boşan diye zaten baskı yapıyordu. diğer taraftan bana da o kadınla olmadığını sağda solda yattığına beni inandırmaya çalışıyor. Ama biliyorum ki onunla beraber. Ve bu kadınla olan duruşmalarımıza da sadece 1 hafta kaldı. Bu davalarda benden yana olmamak beni suçlu gösterip o kadını korumak için mi evden gitti onu da bilmiyorum. şimdi ben bu durumda ne yapmalıyım. çok çaresizim. sırf çocuklarımın hatrına ona katlandım. evden gitmesin diye çok isteğine boyun eğdim. mesela arkadaşlarının bize gelmesine okey oynamalarına katlandım. yoksa beni hep terketmekle tehdit etti. şimdide evimize getirdiği arkadaşlarından biriyle alakam olduğunu iddia ediyor halbuki yok öle bişi. ama o kişinin ben de gözü olduğu ve kocamın ne tür biri olduğunu bildikleri için bizi boşatmaya çalışıyorlar. sanki ben onlara kalcakmışım gibi. eşimin etrafında dalkavuk arkadaşları böle çoktur. her türlü yalan şahitliğide yaparlar gibime geliyor. ben ne yapabilirim. ? çocuklarımı benden alabilirler mi ? bu kadınla ilgili davalarda kendimi nasıl savunmalıyım. belliki eşim ondan yana olcak gibi. Eşimle telefon konuşmalarımız oluyor pek tabi burda haliyle ben tuzaklara çekilen kişi oluyorum haklıyken haksız gibi gösteriliyorum. sinirlerimi bozuldu eşime telefonda belki hakaret belki tehditlerde bulunmuş olabilirim. eminim eşim bunları bile kaydetmiştir. acaba bunlar davada delil olabilir mi ? yardımlarınız için çok teşekkürler.