Mesajı Okuyun
Old 21-02-2013, 00:43   #5
tunca07

Cevaplar için teşekkür ederim. Sözleşmeden doğan vekalet alacağını kastetmiyorum, karşı taraf vekalet ücretinden bahsediyorum. Azil gerekçesiz ve haksız, keyfi. İşini bitiriyor sonra azlediyor, ve kanunda koruyor. Medeni Kanun 2. Maddesi'ne açık bir aykırılık var. Haksız olanın korunduğu bir mevzuat ile karşı karşıyayız. Avukatlık kanuna da aleni bir aykırılık var, bir deli kuyuya böyle bir taş atıyor bin akıllı malesef çıkaramıyor görülen bu. Tek yok ilamsız takip gibi. Bana göre de haksız azil, avukat için tazminat nedeni olmalı. Belki bu konuda elinde karar olan arkadaşlar vardır... Avukatın itibarı açısından azil hepimizin bildiği üzere küçük düşürücü...
Gördüğü luzm üzerine azil etmiş müvekkil beni, ne luzümü varsa ama o parayı yar etmem ona. İlamsız takip + manevi tazminat davası açacağım, ayrıca alacağım o parayı alamadığım için borçlarımı ödeyemediğimden dolayı da maddi tazminat davası açacağım.
Bu konuda barolar yetersiz baro başkanlarını ve meclisteki avukat meslektaşları(!) göreve davet ediyorum bu vesile ile... Selamlar, saygılar