Mesajı Okuyun
Old 01-02-2013, 15:07   #1
ncoban

Acil Matbu İbranamenin üzerine konulan ihtirazi kaydın geçerliliği nedir?

İyi günler,
Müvekkilimin oğlunun trafik kazası sonucunda vefat etmesi üzerine özel sigorta şirketi müvekkilime 15.000.00TL para ödemesi çıkartmıştır.Ancak;parayı bankaya almak için gittiğimizde tarafımıza 15.000.00TL'yi sigorta şirketinden aldığımız ve başka hak ve alacağımızın kalmadığına dair ibraname çıkartmışlardır.Poliçe değeri 200.000.00TL olduğu ve fazlası için dava açacağımız için ibranameyi imzalamadık ve banka da tarafımıza ödemeyi yapmadı.Benim sorum şudur ki;
her ne kadar ibranamede 15.000.00TL'yi sigorta şirketinden aldığımız ve bu konuda şirketi alacağımız için ileriye dönük olarak tamamen ibra ettiğimiz matbu olarak yazıyor olsa da biz ibranamenin altına bu meblağ için şirketi ibra etmediğimizi,fazlaya ilişkin hakkımız için dava açma hakkımızı saklı tuttuğumuzu yazsak matbu yazıların yanında bizim yazdığımızın bir hükmü olur mu?İleride mahkeme safhasında hakim ben sizin yazdığınızı kabul etmem,evrakta ibra ettiğiniz yazıyor altını da imzalamışsınız diyerek fazlaya ilişkin hakkımızı reddeder mi?Bu konuda bana yardımcıolursanız çok sevinirim.İyi çalışmalar.