Mesajı Okuyun
Old 31-01-2013, 16:52   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan av. halise
Merhabalar;
Müvekkilim 2000 yılında Almanya'da boşanıyor ve çocuğu için aylık 296 Mark nafakaya hükmediliyor.Bu kararın Türkiye'de tenfizi yapılıyor ve şimdi müvekkil 2003'ten itibaren icraya koymak istiyor.İlamlı icra için nasıl bir hesap yapmak gerektiği konusunda kafam karıştı, mark&TL dönüşümü yapıp 2003'ten bu tarihe kadar yasal faiz isteyebilirim diye düşünüyorum.teşekkürler..

Öncelikle asıl alacağı takip tarihindeki kur üzerinden hesaplayın. Daha sonra işlemiş faizi de(Dikkat! vadeden takip tarihine kadar yabancı para alacağına işletilecek faizden söz ediyorum) takip tarihindeki kur üzerinden hesaplayıp takip yapın.Takip yaparken, kurun ne kadar olduğunu gösteren bir belgeyi de(gazete, bilgisayar çıktısı gibi) eklemeyi unutmayın.

İlamda "aynen ödeme" ibaresi yoksa, sadece yukarıdaki seçeneği uygulayabilirsiniz.

Not: Özel mesajla, benim başka bir konuda yazdığım mesajın kafanızı karıştırdığını bildirmişsiniz. Bu konu ile atıfta bulunduğunuz konu farklı. Zamanında yanıt veremediğim için üzgünüm.