Mesajı Okuyun
Old 16-02-2007, 20:54   #1
Cest la vie

Varsayılan Töreye Teslim Olmamak

Ağabey töreye teslim olmadı
İzmir’de aile meclisinin aldığı kararla kız kardeşini öldürmesi istenen ağabey, töreye karşı çıktı. Kardeşini öldürmek yerine devlet korumasına veren ağabey, aile üyelerini de savcılığa şikayet etti.

NTV-MSNBC
Güncelleme: 15:07 TSİ 16 Şubat 2007 Cuma

İZMİR - İzmir’de yaşayan 17 yaşındaki N. Ç., geçen yıl Haziran ayında kayboldu. Ağabey E.Ç’ye kız kardeşinin evli olan amcasının oğluna kaçtığını söyleyen aile meclisi, 17 yaşındaki kızın öldürülmesini istedi.

Kardeşini öldürmek için İzmir’e giden ağabey, olayı bir de kardeşinden dinleyince gerçeği öğrendi. Amcasının oğlunun kız kardeşine tecavüz edip, aylarca işkence ettiğini öğrenen ağabey, töreye boyun eğmedi.

Ağabey E.Ç. “Ben kızkardeşimi dinledim, olayı anlattı. Onun suçsuz olduğunu anladım. Sonra ağladı, ‘Ağabey, ben haksızsam beni öldür’ dedi” diye konuştu.

Kardeşine sahip çıkan E.Ç., iki ay ailesinden ayrı yaşadı. Ancak bu sürede ailesinden gelen tehditlerin sıklaşması üzerine önce karakola ardından da Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu.

17 yaşındaki kız kardeşini devlet korumasına veren E.Ç., suçlular yakalandıktan sonra, N.Ç’yi de yanına alarak yeni bir yaşam kurmayı amaçlıyor.

Ağabey, “Kardeşimi yanıma almak istiyorum, onu yalnız bırakmak istemiyorum” dedi.
http://www.ntvmsnbc.com/news/400280.asp