Mesajı Okuyun
Old 17-01-2013, 22:34   #6
Gemici

Alıntı:
Yazan Konuk
cok afedersiniz
buraya derken Almanyaya geldigimi kasdetmek istemistim.
Eski esim beni cok döverdi kac kez polislik olduk ve sonunda kadin siginma araciligiyla ayrildim bosanma bitti ama velayet ve nafaka davasi sürüyor dediler.
eski esim jugendamta sikayet etmis beni devamli yer degistiriyor diye ve simdide baska bi sebeple (bilmiyorum sebebini) yine sikayet etmis jugendamta ve beni cagiriyorlar görüsmeye.
eski esim ve bana uyguladigi siddetler kanitli bir bicimde ortada ve cocugumun psikolojisi bozuldu destek aldik, buna ragmen ben yer degistirdim diye cocugumu benden alip babasina verirler mi? cunku mahkemeye ona daha iyi bakacagina daha iyi bi yasam sunacagina dair belgelerini hazirlamis bile ..cok caresiz kaldim cok

Sayın Konuk,

mahkeme kararı olmadan çocuğunuzu sizden kimse alamaz.
Mahkeme çocuğun kimde kalacağına karar verirken, Jugendamt'ın, çocuk için tayin edeceği bir kayyımın, sizin ve ayrıldığınız eşinizin görüşlerini alıp bu görüşleri değerlendirmek ve bu değerlendirmenin sonucuna bağlı olarak bir karar vermek zorundadır.

Bu kararı verirken mahkemenin göz önünde bulundurması gereken en başta gelen konu çocuğun menfaatidir.

Sizin yanınızda kalan çocuğun menfaati, ve çocuk olarak hakkı, yanında yaşamadığı babası ile şahsi ilişki kurmasını gerektirir.

Hangi nedenle sık sık konut değiştirdiğinizi bilemiyeceğim. Çocuğun babası ile şahsi ilişki kurmasını engellemek veya zorlaştırmak için ev değiştiriyorsanız velayet hakkını kötüye kullanıyorsunuz demektir. Ve çocuğu ile şahsi ilişki kurma hakkından yoksun kalan babanın haklı olarak, çocuğu bana göstermemek için durmadan ev değiştiriyor diyerek mahkemeye baş vurması gayet normal bir durumdur.

Ev değiştirmeniz başka nedenlerden dolayı oluyorsa ve bu ev değiştirmelerin babanın çocuk ile şahsi ilişki kurmasına bir etkisi yoksa korkmanıza da gerek kalmaz. Çocuğa iyi baktığınız, iyi terbiye verdiğiniz ve çocuğun menfaatine olmayan herhangi bir davranışta bulunmadığınız sürece kimse sizden çocuğu almaz.

Mahkemelik bir durum söz konusu olduğunda veya Jugendamt zorluk çıkardığında bir avukata danışmanız gerekir.

Saygılarımla