Mesajı Okuyun
Old 13-01-2013, 14:02   #9
SHODAN

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Sayın FEYLAW,

Dikkatimi çekti, diğer forumlarda da sorduğunuz konunun tüm detayları ile cevaplanmasını istemektesiniz. Yukarıda sorduğunuz soruların cevapları da o kadar kapsamlı ki, yanıt vermeye zaman yetmez.O nedenle ben sadece2tanesini cevaplayacağım.

İflas kapanana kadar alacak kaydı yapılabilir.İflas müdürlüğünde,iflas dosyası açılacaktır.Dilekçe ile alacak kaydı için müracaat edeceksiniz. Kabul edilmezse, kayıt kabul davası açacaksınız.

Alacaklılar toplantısına katılırsanız alınan kararlarda oy hakkınız olur. iflas idaresinin oluşumunda katkınız olur. Tabii ki, borçlunun paraya çevrilecek mallarının olması durumunda faydası olur.

Sayın Av.Suat Ergin

Kıymetli üstadım;

İflas eden şirket ve şahsi iflas halinde gerçek kişi borçlularım var. Acaba bunlara neler yaparım diye yollar arıyorum. Sadece alacağı masaya kaydettirmekten ziyade mesela siz iflas dosyasını incelerken neye veya nelere dikkat edersiniz ? Eminim karşılaştığınız ya da denediğiniz ve sonuca ulaştığınız birçok borçlunuz olmuştur. Sizin gibi kıymetli üstadların tecrübelerini paylaşımları, kısa da olsa yazdıkları 2-3 satır o kadar değerli ki. Takipçinizim, çok kıymetli bir üstadımızsınız. Cevaplarınızı ve varsa vaktinizi bizden esirgemeyiniz.

Saygılarımla,