Mesajı Okuyun
Old 09-01-2013, 20:37   #4
Konuk

Ben bugun o insan askerde oldugu icin ailesiyle gorustum ve parayi aylardir almadigim icin icra takibi baslaticagimin haberini verdim. Onlarda bana 150 lira gonderdik bi kac ay once 50 milyonun mu lafini yaptin dediler. Aylardir para alamadigimi ve verilmesi gereken paranin 300 lira oldugunu soyledigimde veremem para oglum askerde alabiliyosan al bakalim dediler. Daha sonra cocugun velayetini zaten alicaklarini soylediklernde bende onlara oglanin hic bir okumuslugu meslegi olmadigi icin alamiycaklarini soyledim ve bana cevap olarak 'dayisinin mal varligini oglanin ustune gecirip sirket acarak' alabiliceklerini soylediler. Boyle bisey mumkun mu? Eger ustunde mal gosterilirse hakim velayeti verir mi? Ve bana eger cocugu gostermezsem polisle kapima geliceklerini soylediler. Yalniz cocugu gormek isteyen kizimin babasi degil babasinin ailesi. Aile gelebilir mi polisle kapima gormeye? Bugun beni acik bi sekilde icraya verme durumumda beni mahvediceklerini soylediler. Ve velayeti alicaz demelerinin sebebi nafaka odemek istememelri. Cunku en basindan beri babasida aileside cocugu istemediklerini bir cok sahitin huzurunda dile getirdiler fakat suan para vermemek icin velayeti almakla tehtit ediyorlar beni.