Mesajı Okuyun
Old 09-01-2013, 03:09   #1
Konuk

Varsayılan Reşit olmadan hamile kaldım, çocuğum doğdu, kağıt üzerinde evlilik

Merhaba ben 17 yasinda biriyle beraber oldum ve hamile kaldim. Bunu fark ettikten sonra bebegin babasiyla birlikte aldirma girisimlerinde bulunduk. Fakat resit olmadigim icin aldirma kanunsuz oldugu icin fazla bir ucret talep ettiler bizden ve bu ucreti bebegimin babasi bulamadi. Ailelerimizden cekindigimiz icin ikimizde soyleyemedik. Aradan bir sure gectikten sonra karsi taraf telefonlarimi acmamaya basladi surekli halledicez bir sekilde diyerek beni oyaladi. Korkumdan kmseye soyleyemedim. Ve 8 ay hic kimse anlamadan sakladim. En sonunda intihar girisimindeyken ailem ogrendi en azindan cocuk soyadini alsin diye babam kagit uzerinde bir evlilik talep etti fakat karsi taraf bu seferde cocugun onlardan olmadigini soyleyip dna testi sonucuna gore nikah yapicaklarini soylediler. Ben resit degilken hamile hkaldigimdan dolayi hapise girmemek adina ailesi kabul etti ve kagit uzernde bi evlilik oldu. Daha sonra dna testi yapildi bu surede dogum ve bebekle ilgili hic bir masraf yapmadilar. Dna testinden sonra 'gonul nafakasi' olarak her ay 200 lira vericeklerini ve fazlasini istememem gerektigini soylediler. Biz bosanma davasi actik ve 300 lira tedbir nafakasi oglan askerden dondukten sonrasi icinde 750 lira nafaka istedik. Karsi traf bu meblagyi gorunce bizimle tum iletisimini kesti 5 aydir gormeye gelmediler ve baglanan tedbir nafakasini odemediler. Simdide beni eger bu paradan vazgecmezsem bosanmamakla tehtt ediyorlar ben bu sene universite sinavina hazirlaniyorum onume engel koymak icin herseyi yapiyorlar. Bz hic beraber oturmadik bosanmak istemezse eger hakim bosamaz mi? Ve 14 martta evlendik kizim 8 nisanda dogdu. Parayi vermedikleri icin icra takibi baslatabilirmiyim bosanma olmadan? Ve hakim tum bu yapilanlara ragmen kizimin velayetini istemeleri halinde onlara verir mi velayeti? Cocugun meslegi yok zaten 5aydirda askerde. Bende ailemle beraber kaliyorum. Gercekten danisablicegim hic kimse yok cevap verirseniz eger cok mutlu olurum.