Mesajı Okuyun
Old 03-01-2013, 15:15   #6
hukukkuşu

Sayın meslektaşlarım, yeni bir başlık açmadan benzer bir konu ile ilgili sizlere danışmak istiyorum.Sınırlı sayıda iş davasına katıldığımdan tecrübesizim ve sanıyorum dava dilekçesinde hata(eksik) yaptım.Müvekkil işçi adına sağlık sebeplerinden ve "fazla mesai ücret alacağı" nedeniyle fesih ve tazminat davası açtık.Dava dilekçesinde yalnızca ilgili sağlık durumuna ilişkin ve fazla mesai ile ilgili açıklama yapıp(haftasonları da çalışma) delillerimizi de buna dayandırdık ve tazminat talep ettik.Ancak tanık beyanları sırasında hakimin sorusu üstüne işçinin çok az öğle arası tatil kullandığı(10 dk), yemek ücreti verilmediği tespit edildi.İlgili meslek odasından gelen yazıda da işçinin aldığı ortalama ücret, müvekkilin aldığından yüksek çıktı.Dosya hesap yönünden incelenmek üzere bilirkişi'ye tevdi edildi.Şimdi, bilirkişi'den gelecek rapora göre ıslah durumunda eksik ödenmiş yemek ücretini "hesap yönünden" ve "fesih nedenleri" açısından ekleyebilir miyiz?Fazla mesai ücreti içerisine bu durum girebilecek mi? Teşekkür ederim..