Mesajı Okuyun
Old 03-01-2013, 10:05   #1
av.özgenç

Varsayılan Dosyadan istifa mı edeyim?

Tüm üstadlara hayırlı sabahlar;

Bir konuyla ilgili bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var. Şöyle ki; 6 aylık avukatım bir müvekkilimin kaybolan çekiyle ilgili savcılığa başvurmak üzere tarafıma geldi. Ben de savcılığa gerekli şikayette bulundum ve bunun karşılığında cüzi hatta komik denilebilcek bir av. ücreti aldım daha sonra savcı takipsizlik kararı verdi ve çek iptali davası açmak zorunluluğu doğdu. Bulunduğum ilçeye en yakın ticaret mahkemesi60 km ötede buna rağmen sdc. dava harcını müv. isteyerek davayı açtım. Bu dava dan başkaca ücret isteme gibi bir niyetim yoktu. Ancak çek bir başkasının elinde ve müv. tarafından ciro edilmiş şekilde bulundu bu sebeple hakim istirdat davası açmak üzere tarafımıza 15 gün süre verdi. Bu aşamada vek. ücreti ve dava masraflarını vermesi halinde açabileceğimizi söyledim çünkü bu iki dava sebebiyle defalarca o yolu tepip duruşmalara katılacaktı. ve artık müv.in 3.davasını görecektim. Neyse uzatmayayım, müvekkilin buna karşılık üslübu çirkinleşti ve telefonu yüzüme kapadı. Vek. ücreti istememeyecekmişim oysa bu zamana kadar iyi niyetle yaklaşmış çek iptali için bile bir kuruş istememiş ve istemek niyetinde olmamıştım. Her neyse bana istediğim ücreti verselerde bu davaya bakmak istemiyorum ama istirdat davası için verilen süre bitmek üzere kendilerinin haberi var ama kaçırırlarsa beni şikayet yoluna falan gidebilirler, ne yapmam gerekiyor istifa mı edeyim müv. ihtar mı çekeyim, Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum