Mesajı Okuyun
Old 31-12-2012, 09:51   #4
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Alıntı:
Yazan Konuk
ilginiz için çok tşk ederim özlem hanım beni ihya ettiniz verdiğiniz cevapla.yalnız şöyle bir sorunumuz var..ben ailemle kalıyorum eski eşimle ayrı şehirlerde ikamet etmekteyiz celp bana gelene kadar benim hukuki yardım alma sürem doldu karşı taraf avukatıyla ve 4 yalancı şahitle karşıma çıkıcak ayrı ve uzak şehirlerde olmamızın sebebi ile duruşmaya katılamicam ama ikametim ailemin yanı olduğu için bana arama emriyle ifademin alınma olanağı sağlanırmı...devam eden duruşmaya çıktığımda can güvenliğim tehlikedeydi şimdi o korkuyla tekrar gidemem ve tek başıma destek almadan nekadar sağlıklı olur..bulunduğum yerde danıştığım avukatlarımız oldu onların dediği ise anne'nin uygunsuz hayat yaşadığı tespitinde velayet değişikliği olur yada çocuğuna bakamicak durumda ise..ben de çok şükür kızıma leke getirecek birşey yapmadım yapmamda maddiyat olarak da belirttim çok iyiyiz benim şimdiki korkum ise duruşmaya çıkmazsam karar alınırmı..yoksa benim ifade vermem beklenirmi..şimdiden teşekkür ederim hayırlı günler...

Velayete ilişkin kanuni düzenlemeler kamu düzeni ile ilgili olup mahkeme resen gözetebileceği gibi yargılamanın her aşamasında taraflarca ileri sürülebilir.Bu konuda iddia savunmanın genişletilmesi yasağı uygulanmaz.

Bu nedenle savunmanızı ve delillerinizi mahkemeye sunmanız gerektiği kanaatindeyim.

Davanızın takibi ve diğer konularda bir avukattan hukuki yardım almanızı öneririm.