Mesajı Okuyun
Old 30-12-2012, 22:38   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Alıntı:
Velayeti kendi alacakmış ama bebeğe ben bakabilirmişim, kendisi rus bakıcı da tutabilirmiş.

9 aylık bebeğin velayetinin anneye verilmesi beklenir.Bence endişe etmenizi gerektiren bir durum söz konusu değil.Eşinizin bakıcıya verecek parası varsa nafaka için de parası var demektir.

Alıntı:
Araba almıştı onu benim adıma yaptı, velayetten dolayı çekişmeli boşanma açmayı düşünüyorum. Arabayı almaya hakkı varmı

Araba sizina adınıza kalmaya devam eder fakat boşanma kararı verilip kesinleştikten sonra eşiniz mal rejimi tasfiye davası açabilir.

Bu durumda arabanın tarafınıza bağış yapıldığı savunmasını yapabilirsiniz.Çunkü ödeyemeyeceğinizi bildiği halde arabayı size almış ise öncelikle bunun bağış olduğu düşünülmelidir.

Alıntı:
çocuk için 1000, kendim için 500 tl nafaka istemeyi düşünüyorum, çünkü bebeği emziriyorum çalışamam,

Boşanma davası açıldığında hakim dava süresince gerekli önlemleri almak durumudnadır.Evin geçimi ev ve eşyanın taraflardan birine tahsisi ve geçici velayet konusunda gecikmeksizin karar alınır.

Hakim dosya içindeki delil durumuna göre karar verecektir.Dava açılırken karşı tarafın gerçek gelirine ilişkin geniş bilgi ve belge sunmanız nafaka miktarında dikkate alınacaktır.Nafaka konusunda karşı tarafın söylediklerinin hakimi bağlayıcı etkisi bulunmamaktadır.

Yine boşanma davası içinde veya ayrıca şiddetten korunma ve önleme için karar verilmesini isteyebilirsiniz.Karara uyulmaması durumunda üç günden on güne kadar zorlama hapsi kararı verilir.

Alıntı:
savcılığa ailem ve beni tehdit ettiği için şikayette bulunmuştum, çok kızdı onun için şikayetimi geri aldım ama savcı yine kendisini çağırmış. Gerçekten çocuğun velayetini bu durumda alır mı, araba ve nafakanın durumu, uzaklaştırma, koruma talebi için bilgi vermenizi rica ediyorum,

Bu olayla ilgili delillerinizi de dosyanıza bildirebilirsiniz. Değerlendirmeyi hakim yapacaktır.

Bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.