Mesajı Okuyun
Old 27-12-2012, 17:03   #8
Av.Selim Balku

Alıntı:
Sgk da evrak olmaması ilginç

Sayın OLGU, SGK'da evrak vardır belki ama şuan için bilmiyorum. Tanıdık vasıtasıyla incelemeye başladım. Bir sıkıntı da şu, kazanın olduğu yer Ankara, İzmir SGK'daki tanıdık, kazanın olduğu yerde raporlar tutuluyor ve saklanıyor dedi...

Alıntı:
dava hakkının zamanaşımı ile düşmemesi için karşı yana en azından belirsiz alacak olarak maddi ve belirli bir miktar manevi tazminat davası açılmalı düşüncesindeyim.

Sayın Akpunar, Sayın Demiroğlu, büyük ihtimalle işaret ettiğiniz yolu deneyeceğim ancak alacak belirli hale geldiği zaman davayı ıslah edeceğim, bu noktada da alacak zamanaşımına uğradı itirazı geleceğini düşünüyorum. Yanılıyor muyum?

Alıntı:
Ellerinde bir maluliyet raporu var mı ? İş gücü kaybı ya da oranı belli mi ?

Sayın Baş, ellerinde hiçbirşey yok, ancak dönemin şirket müdürü ile görüştüm, müdür daha sonra işten ayrılmış, olayla ilgili işlemleri hatırlamıyor ancak iş kazası olarak göstermediklerini -emin olamamakla birlikte- söyledi.

Alıntı:
Kazadan sonra yaralının kaldırıldığı hastane kayıtları halen saklanıyor olabilir. Üstelik yaralanmanın nedeni ve şekli ile de ilgili bilgi bulabilirsiniz

Sayın Kırmızı, Ankara Üniversitesi Hastanesinde 20 gün yatımış, onu öğrendim ama öğrendiğim ne varsa şifahi...

Sayın Meslektaşlarım, görüldüğü gibi bilgi olmadan işlem yapmak çok zor, bu noktada Sayın Akpunar'ın belirttiği gibi vekil olarak tedbirimi alacağım, ancak iki elim bir pabuca sığmıyor, rahat değilim. Bu kadar kısa sürede de nasıl başaracağımı bilmiyorum...

Aslında meslekte bu tür şeyleri de bahane eden biri değilim. Tüm işler nihayetinde hazır tepside önümüze sunulmuyor ama hiç olmazsa adalet için avukatın bilgiye ulaşma noktasında destek alması gerektiğini düşünüyorum. En basit SGK HDC'yi görmek için bir saattir internet sayfasının açılmasını bekliyorum. Sağda solda tanıdık olmazsa arşivden bir dosyayı çıkartmam aylar sürüyor. Kısacası ben de bilginin parmaklarımın ucuna verilmesini istiyorum...

Son yazdığımı umarım çok eski meslektaşlarım okumazlar...