Mesajı Okuyun
Old 26-12-2012, 01:04   #1
konuk

İnceleme cinsel yolla bulaşan hastalık

merhabalar
eşimle 8 yıllık evliyiz. sorunlarımız oldu, hatta evlilik terapistine bile gittik benim zorumla.2007 de genital bölgemde siğil çıktı ve ufak bir operasyon geçirdim(Bu siğil bir virüs kaynaklı ve rahim ağzı kanserine sebep olabilirmiş, kadın doğum doktorum tarafından bana söylendi) sonra 2009 da eşimin internet üzerinden başka bir kadınla yazıştığını, kadının kocasının benim iş yerime gelerek 'eşinizin karımla ilişkisi var'' demesi ile öğrendim. İş ailelere yansıdı araya girildi ve biz tekrar bir araya geldik. Eşim bambaşka bir insan olmuştu. İlgili, aşık vs.. Ortak kararımızla 2010 da bir kızımız oldu. eşim işi gereği seyahat ediyordu,bu seyahatler artmaya eve gelişleri ve ilgisi azalmaya başladı. ensonundada boşanmak istediğini söyledi. önce ikna etmeye çalıştım. Ancak o birşeylerin bittiğini ve kızımıza rağmen boşanmak istediğini söyledi. bu arada oturduğumuz evi terkettikten sonra elektrik suyun aboneliğini kapattırdı. boşanma kararından 15 gün sonra ben eşimin mailine şifresiyle girerek beni evlendiğimizden beri aldattığını öğrendim.
sorularım:
-başta bahsettiğim siğil operasyonundan eşimde 3 defa geçirdi. bana hastalık bulaştırdığı için tazminat alabilirmiyim ve bu dava boşanma davası dışındamı görülür.
-beni aldattığı kadınlar evli olduğunu bilerek ilşkiye girmişler bu kadınlardan tazminat alabilirmiyim bunun miktarı neye göre belirlenir.zaman aşımı diye bişey varmı bu aldatmalarda?
-eşimle kendi iş yerimizde çalışıyorduk. o ayrıldı, şimdi yeni bir şirket kurdu. Ama iyi bir geliri var. aldatmadan dolayı alacağım tazminat ve nafaka resmi gelir kayıtlarına göremibelirlenir.
-Şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim.