Mesajı Okuyun
Old 25-12-2012, 17:11   #3
scent

Sayın Armağan Konyalı, ayrıntılı ve gerekçeli açıklamalarınız için çok teşekkür ediyorum. Benim de mantığım sizin cevaplarınızdan yana ancak tek bir yerde tıkanıyorum maalesef. Her iki davanın hukuki sonuçları itibariyle farklılık yaratacağını bilsem de ihale süresince ihaleyi yapan idare tarafından herhangi bir şekilde bakanlığa bildirim yapılmamışsa ve bakanlığı incelemeye iten tek durum KİK kararı ise bu durumdaki KİK kararının iptali yine de herhangi bir sonuç doğurmayacak mıdır? Zira KİK ilgili firmanın yasaklanması için Bakanlığa bildirimde bulunuyor; çünkü bazı eylemler sebebiyle yasaklamayı gerektirici hal olduğunu tespit ettiğini belirtiyor. Sizin cevabınızı anlıyorum. Bakanlık kendisi Kikle bağlı olmadığı gibi böyle bir eylem yoksa zaten yasaklama kararı da vermeyebilir diyeceksiniz; ancak malumunuzdur ki uygulamada çoğu zaman KİK bildirimi sonrasında doğrudan yasaklama kararları verilmekte. Dava konusu olayımda eğer ki KİK tarafından bir bildirimde bulunulmamış olsa idi bakanlığın bu durumdan hiçbir şekilde haberi olmayacaktı. Sadece bu husus kafamda soru işareti yaratıyor.