Mesajı Okuyun
Old 23-12-2012, 16:45   #1
Konuk

Varsayılan evin masrafını geri talep ve annemin boşanırsa alabilecekleri

Merhaba.. Sizlere 2 sorum olacak...
Ben kayınpederimin evinde oturuyorum ve evin heryerini yenilemek istiyorum bunun içinde altın takılarımı bozdurmam gerekiyor fakat kayınpederim ters bir adam yarın bize çıkın evden diyebilecek biri eğer böyle bir durum olursa veya eşimle boşanırsak ben bu eve yaptığım masfarı geri talep edebilir miyim? Altınları bozdurduğuma ve aldığım yaptığım herşey adına faturaları alıp saklasam delil olarak kabul edilir mi? Yoksa mahkeme kendi isteğinle yapmışsın vs deyip beni haksız mı bulur?
Birde annem ve babam özürlüler boşanmak istiyorlar tek çocukları benim. Babamın emekli maaşı ve yaptığı bir işi, 2 evi, 2 arsası, bankada toplam 75 bin civarı tutan 2 hesabı ve evde altınları, birikmiş parası var. Anneme aldığı bilezikler annemde duruyor. Annemin ne gelir ne mülk hiçbirşeyi yok. Davayı büyük ihtimalle annem açacak bu durumda nafaka tazminat vs isteme hakkı varmı? 1 banka hesabı 2002 yılından sonra açılmış evlerden biride 2002 de alınmış olabilir ama önceside olabilir annemin eski bilezikleri satılarak alındı. Annem hiçbir maldan talep edemez mi? Teşekkürler..