Mesajı Okuyun
Old 20-12-2012, 15:59   #1
avmehmetcelik

Varsayılan şirket ortağı olunmayan döneme ait dava

Tüm meslektaşlarımı selamlar saygılar sunarım...
Müvekkil şirkete, 2009 yılında ortak olan bir kişi, sonrasında çıkan anlaşmazlıklardan kaynaklı, şirket ortağı olmadığı dönemlere ait şirket ortaklar kurulu kararlarının altındaki imzaların o dönem ki şirket ortaklarına ait olmadığını sahte olduğunu iddia ederek ilgili kararların yok hükmünde olduğunun tespitini dava etmiştir. (alınan kararlar sermaye artırımı vb. rutin kararlardır) o dönem şirket ortakları ise alınan kararlardan bilgileri ve onayları olduğunu söylemektedirler. ancak imzaların o kişilerce atılıp atılmadığı net değil. ancak bizim bilgimiz ve onayımız vardır o kararlarda ancak imzaları biz attık mı bilmiyoruz demektedirler. öncelikle sorum, davacının şirket ortağı olmadığı bir döneme ait şirket kararlarının yok hükmünde olduğunun tespitini talepte hukuki yararı varmıdır.(şahsi kanaatim yoktur) ikinci olarak, atılan imzaların durumu ne olacaktır. özellikle şirket ortaklarının kararların içeriğinden bilgileri ve onayları olduğu beyanları karşısında bir imza incelemesi yaptırılması gerekirmi. imzalar o ortaklara ait çıkmazsa kendilerinin karar içeriklerini kabul ettikleri beyanı nasıl değerlendirilir. bu konularda yargıtay kararı bulamadım ve siz değerli meslektaşlarımın engin tecrübe ve bilgilerinden faydalanmak istedim. şimdiden vakit ayırdığınız için teşekkur ederim