Mesajı Okuyun
Old 20-12-2012, 15:52   #3
sebepsiz zenginleşme

Şimdi iki dava açtım 1-Prime esas gerçek ücretin hesaplanarak müvekkilin emekli maaşının gerçek ücretler üzerinden hesap edilmesi buna göre 1997 yılından 2004 yılına kadar Bağkurlu olarak gözükse de bu işverenin yanında çalışıyor tanıklarda evet bizle birlikte çalıştı diyor ama bilirkişi diyor ki bir kişi hem bağkurlu hem ssklı olamaz bende diyorumki bir şirketin ortağı olarak gözükmesi ve bağkur pirmlerinin ödenmesi bu işçinin fiili çalışmasının bu işverenin yanında hizmet akdini sürdürmesine engel değildir dolayısıyla emekliliğini ferah içerisinde geçirsin bu adam istiyorum
2-ikinci davamın konusu işçilik alacağı 1997-2011 yılına kadar bu işverenin yanında çalıştı kıdem tazminatını da bu yıllar arasında işverenden tahsil edilmesini istedim tabi bu iki dava bağlantılı olduğu için işçilik alacaklarının görüldüğü mahkeme ilk davanın sonucunu bekleyelim dedi tamam buda doğru
SORUM ŞU KIDEM TAZMİNATI hesap edilirken Bağkurlu çalışması var bu işçinin şirket ortağı gözüküyor diye red edilir mi
SORUM ŞU:Emekli maaşını yükselteblilir miyim sizce çünkü 1997-2004 arası bağkurlu çalışma 2004-2011arası sgklı gözüküyor