Mesajı Okuyun
Old 11-12-2012, 15:45   #1
Meral83

Varsayılan Boşanma Davası, Ceza davasının bekletici mesele yapılması

Sayın Meslektaşlarım;

Bir boşanma davası ile ilgili size danışmak istiyorum. Koca, Karısına karşı boşanma davası açıyor, kadın davayı öğrendiği gün 1 ay öncesinde darp edildiğini ve eşinin evini terk ettiğini iddia ederek suç duyurusunda bulunuyor ve basit yaralama şeklinde adli tıp raporu alıyor. Müvekkilim şu anda Sulh Ceza Mahkemesi' nde eşe karşı basit yaralamadan yargılanıyor. Aynı zamanda müvekkilin açtığı boşanma davası, ve de kadının açtığı karşı dava devam ediyor.

Ceza davasında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilirse, kadın karşı davacısı olduğu boşanma davasında manevi tazminat talep ediyor, o halde hakim manevi tazminata hükmeder diye düşünüyorum. Fakat hüküm açıklansın dersek ve müvekkil ceza alırsa, biz de temyiz edersek (adli tıp raporunun alım tarihiyle darp iddiasının gerçekleştiğinin iddia edildiği tarih arasında 1 ay olması nedeniyle) o halde aile mahkemesi bu ceza davasını bekletici mesele yapar mı, o zaman da bu durum çok uzuyor... Cevaplarınızı bekliyorum.. Saygılarımla..