Mesajı Okuyun
Old 06-12-2012, 18:01   #4
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Selim Balku
A.A.Ü.T Madde 12/2'de "3.333,33 TL'ye kadar" cümlesinden, bu miktarı aşan kısımlar için nispi ücret olmalıdır, sonucunu çıkartmak doğru olmaz mı? A.A.Ü.T Madde 11/3 maddesinde ki ücretin maktu olması, genel bir ifade değil midir?

Genel bir ifade değildir. Hatta, istisnaları bile kısıtlayan ifadedir.Benzeri davaları defalarca tatbik ettiğim için, zorlanacak bir husus olsa, zorlayacağımdan emin olabilirsiniz.

Alıntı:
Alacaklının açtığı takipte ki icra müdürü, karar kesinleştikten sonra talep edebilirsiniz diyor

Onun ne dediğinin önemi yok.İİK nu ne diyor, ona bakalım.

Alıntı:
B) İTİRAZIN KESİN OLARAK KALDIRILMASI: (*)
MADDE 68 -

Ek fıkra: 3222 - 6.6.1985 / m.6) (Değişik: 3494 - 9.11.1988 / m.2) (Değişik ilk cümle: 4949 - 17.7.2003 / m.16) İtirazın kaldırılması talebinin esasa ilişkin nedenlerle kabulü halinde borçlu, talebin aynı nedenlerle reddi halinde ise alacaklı, diğer tarafın talebi üzerine (Değişik ibare: 6352 - 2.7.2012 / m.12) “yüzde yirmiden” aşağı olmamak üzere tazminata mahkum edilir. Borçlu, menfi tespit ve istirdat davası açarsa, yahut alacaklı genel mahkemede dava açarsa, hükmolunan tazminatın tahsili dava sonuna kadar tehir olunur ve dava lehine sonuçlanan taraf için, daha önce hükmedilmiş olan tazminat kalkar.

Yine İİK 363 üncü maddeye baktığımızda da, elinizdeki kararın kesinleşmeden icraya konulabileceğini görürüz.

Alıntı:

, benim ilamlı takip açmak istediğim icra müdürü de ben açamam diyor.

Gerekçesi nedir acaba? Adi takip bile yapabilirsiniz. İtiraz olursa %20 daha alırsınız.

Alıntı:

% 20'den az olamazsa % 40 hükmedilmesi hukuka uygun o zaman. Ancak hakimin bu kararı gerekçelendirirken, bu açıklamayı yapması lazımdı. Zira hakim dava tarihine göre yürürlükte olan yasayı tatbik etti.

Aynen katılıyorum. Okunursa, buradan bozulabilir.

Alıntı:

Ne kadar teşekkür etsem azdır, bunca işin gücün arasında, bu kadar uzun bir soruya cevap vermek, her sorana nasip olmuyor

Soran kardeşimiz güzel bir kardeşimiz olmasa, THS'ye de bu kadar katkısı olmasa; en azından bu ikinci mesaj yazılmazdı.