Mesajı Okuyun
Old 04-12-2012, 17:46   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
dosyamda ; darp raporum , çağır üzerine koruma süreti tebliği onaylandı şeklinde ve 3 tane şiddet gösterdiği olayları yazdım.Tazminat nafaka avukat ve mahkeme masraflarının karşı taraştan taleplerimdi çocuğumuz yok hakim karşı tarafı kusurlu bulmuş ve benim taleplerimi çok az indirerek onayladı.Karşı taraf durumu kabullenemedi ve dosyayı temyiz etti.Suçlamayı kabul etmiyormuş asla bir kadına el bile kaldırmazmış benle bir kere bile birletik yaşamamış.hatta beni seviyomuş boşanmak istemiyomuş. SORUM ŞU:
Yargıtay hakimin verdiği kararı bozarmı bozarsa naparım?
Ceza darp davasından beraat ettiğinide temyizde bildirmiş ben ceza davalarına katılmadığım için beraat ettiğini yargıtay bilirmi?
Eskiden adam öldürmekten sabıkası var bu sabıkalar BOŞANMA DAVASINDA yargıtayın karşısına çıkarmı?

Yargıtay, dosyada bulunan belge ve bilgilere göre, yerel mahkeme kararını denetler. Kararı yanlış bulursa bozar, doğru bulursa onaylar.

Yargıtay'ın ceza davasındn neden beraat edildiğini bilebilmesi için ceza mahkemesi kararının dosyada olması gerekir.

Sabıkanın da Yargıtay'ca bilinebilmesi için, boşanma davasının dosyası içinde sabıka kaydının bulunması gerekir.

Bu yazdıklarım dosya içinde yoksa veya yeterli bilgi yoksa, bir dilekçe ile Yargıtay'ın ilgili Dairesine durumu bildirebilirsiniz. Bir avukattan profesyonel destek almanız, hak kaybına uğramanızı önler.