Mesajı Okuyun
Old 02-12-2012, 15:40   #5
sakgoz79

Sayın meslektaşlarım söz konusu dava sonuçlandı ve ölenin eşinde 50.000 TL her iki Çocuğuna 25.000 TL olmak üzere toplam 100.000 TL manevi tazminata 17.000 TL de maddi tazminata hüküm verildi. Olay tarihinden itibaren işleyecek yasal faizlerle tutar 200.000 TL yi buldu. Bu durumda siz değerli üstadlara sormak istediğim söz konusu tazminat manevi olduğu için zorunlu trafik sigortasına başvuramıyoruz ayrıca güvence hesabı da manevi tazminatı karşılamadığını kendi sitesinde belirtiyor. Bu durumda bu miktarda yıkıcı tazminat müvekkil firmaya mı kaldı acaba? Bu konuda yol gösterebilecek üstadlarımızın görüşlerini bekliyorum. Açıkcası maddi tazminat için zorunlu trafik sigortasına rücu etmeyi düşünüyorum ancak manevi tazminat içinse güvence hesabını düşünüyorum zira bu fon zaten bu gibi durumlar için oluşturulmuştu manevi tazminatı ödemekten imtina etmesinin gerekçesini anlayamıyorum.Ayrıca başka bir sorum da söz konusu dava neticesin de Müvekkil firma %15 Karayolları %15 olmak üzere müşterek müteselsil sorumlu tutuldu ancak ben karayolları'nın tazminatını da ödemiş bulundum davacı vekili takibi bana açtığı için, şimdi karayolları'na da dava açacağım 100.000 TL için ancak kamu malları haczedilemediğinden icranın tahsil kabiliyeti hakkında endişelerim var bu konuda tecrübelerinizi de paylaşa bilirseniz sevinirim. Saygılar.