Mesajı Okuyun
Old 12-02-2007, 21:19   #41
ALELADE BİR HUKUKÇU

Sayın meslektaşlarım,
Öncelikle Rana YILDIZ siteye tekrar döndüğü için çok mutlu oldum. Konunun dışında da şahsım için incitici beyanlar yazan meslektaşlarım adınada üzüldüm. Alelade bir hukukçu şeklinde seçtiğim rumuzum ne kadar da yanlış anlaşılmış. İlginç meslektaşım çok da ağır bir üslup kullanmış. Ben rumuzumu Alelade'nin sözlük manası olan alışılageldiği gibi, Olağan anlamlarından yola çıkarak diğer hukukçulardan üstün olduğunu düşünmeyen, onlarla eşit ve onlardan da düşük olmayan onların içinden, parmakla seçilmeyen, alelade bir insanım kullanımındaki gibi düşünmüştüm. Sitede böyle bir tartışma konusu açtığıma pişman oldum. Öyleki tartışma konusu bırakılmış seçtiğimiz rumuzumuz bile yanlış ve kötü anlaşılıyor. Bir de sanal alemde seçilen isimler gerçek hayatta kullanılmadığından adalet dağıtmak için seçilen mesleğe halel getirmez. mesleğimizi gerçek isimle yapacağız. Tartışmanın ve seçilen rumuzun günlük hayattaki meslekle ne ilgisi olabilir. ne yapalım demir eriyebilecek ve şekil alabilecek ısı derecesine ulaşana kadar zaman lazım. Bir şirket görüntüsü var. Buyurunuz dar alanda kısa paslaşmalar oyununuza devam ediniz.