Mesajı Okuyun
Old 12-11-2012, 14:56   #1
Konuk

Varsayılan Velayetin Değiştirilmesi Davası

Kızımın babasına mayıs 2009'da açtığım çekişmeli boşanma davam bazı hususlarda anlaşarak protokol imzalamamızla mayıs 2010'da bitti. Bu anlaşmaya göre 2007 doğumlu kızımın velayetini ve üzerime kayıtlı arabamı ona bırakacaktım fakat kızıma ben bakmaya devam edecektim. Bu velayet sadece kağıt üzerinde olacaktı, böylece hem kızıma nafaka ödemeyecek hem de benim hayatımı kontrol edebilecekti (kendi beyanıdır) Bende boşanmanın ve yeni koşullarımda hayatıma devam etmenin verdiği buhranla eski eşime güvenerek velayeti kızımın benimle kalması koşulu ile babasına verilmesine razı oldum. Verdiği sözü tuttu 3,5 yıldır kızım kesintisiz benimle yaşıyor. Maddi manevi tüm sorumluluğu üzerimde. Bundan 2,5 ay önce ailemin ve kızımında onayladığı yeni bir evlilik yaptım. Ve işler bundan sonra değişti. Eski eşim yaptığım yeni evlilikten dolayı kızımızı yanına alacağını söylüyor. Kızım asla babasıyla yaşamak istemiyor. Ben ve yeni eşimde kızımın bizimle olması için ne gerekiyorsa yapmak istiyoruz. Bu durumda velayetin değiştirilmesi davası açarsam avantajlarım ve dezavantajlarım nelerdir? Davayı açtığımızda çocuk için tedbir kararı istersek durumumuz ne olur? Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.