Konu: aldatma
Mesajı Okuyun
Old 05-11-2012, 16:38   #2
Av.Cengiz Aladağ

Olumlu

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaban; ben 2 yıllık evliyim ve toplamda 9 yıllık bir birlikteliğim var ve eşim 6 ay öncesinde boşanmak istediğini söyledi ve 3 ay kadar öncede onu başka bir bayanla araç içerisinde uygunsuz bir vaziyette yakaladım. aynı zamanda görüştüğü kadınla mesaj ve telefon kayıtları var bende. yakalandığı günden beri eve gelmiyor ve hiç bir şekilde iletişime geçmiyor. biliyorum ki hiç bir şekilde bu evlilik yürümez ve eşimin evlenmeden önce kendi üzerine almış olduğu aynı zamanda yaşadığımız ev var ve tazminat nafaka olarak ne taleb edebilirim. çocuğumuz olmaması ondan tazminat alamama hakkımı veriyor. yoksa işin içinde ihanet olduğu için bütün mal varlığını alabilirmiyim.

Sayın konuk,
Aldatma nedeni ile boşanma davası açabilirsiniz. Davanızda aldatma olaylarını her tür yasal delille kanıtlayabilirsiniz. Telefon kayıtlarını delil gösterirseniz bu kayıtlar ilgili telefon şirketinden mahkemece istenecektir. Sizin elinizdeki kayıtlar yasal yollarla elinize geçmedi ise delil olarak kabul edilmez. Davada aynı zamanda maddi ve manevi tazminat ile nafaka talep etme hakkınız vardır. Evlilik öncesi alınmış evle ilgili bir hak talep edemezsiniz. Çocuk olmaması tazminat istemenize engel değildir. Tazminat miktarını hakim, talep ettiğiniz tutar, ekonomik durumlarınız ve kusurun ağırlığına göre belirler.
Bir avukattan doğrudan hukuki yardım almanız hak kaybına uğramanızı önler.