Mesajı Okuyun
Old 03-11-2012, 14:55   #1
eşitlik ve özgürlük

Varsayılan haksız el koyma tazminatı cmk 141

Merhaba mesleğe daha bir aydır başladım.Herkesin başlarken büyük sıkıntılar çektiği gibi şuanda bende büyük sıkıntılar yaşıyorum ama en azından böyle sitelerin olduğunu görmek beni bir nebzede sevindirdi.Önüme ilk gelen dava ile ilgili sıkıntı yaşamaktayım bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Bu dosyada müvekkilim ticari taksi işleten bir şahıs 2006 yılında bir ile müşteri götürürken yolda yapılan arama sonucunda müşterilerinin üzerinde uyuşturucu bulunuyor ve bu olaydan sonra müvekkilim bir gün gözaltında tutuluyor aracı ise 5 ay alı konuluyor 2007 yılın 4.ayında müvekkilime bu araç teslim ediliyor daha sonradan 2007 yılının 11.ayında da müsadereye yer olmadığına ilişkin karar veriliyor bu karar 2008 yılında kesinleşiyor ama bu karar müvekkilime tebliğ edilmiyor şimdi bu olaya ilişkin olarak CMK 141 göre haksız el koymaya ilişkin tazminat davası açabilir miyim yargıtay kararlarını göre haksız tutuklamada beraat kararı sanığa bizzat tebliğ ile gerekli sürenin başlayacağı belirtiliyor bu kararı müvekkilimin olayına uydurarak müvekkilim müsadere yer olmadığı kararına karşı tazminat istenebilir mi kararı yeni öğrenmiştir.Buna ilişkin bir dava açabilir miyim bildiğiniz yargıtay kararı var ise eklerseniz çok sevinirim.şimdiden tşkler