Mesajı Okuyun
Old 22-10-2012, 12:41   #27
Av.Suleyman.Karadag

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Sayın Karadağ,
Sayın Oğuz'un mesajı 25.09.2012 tarihli duruşmada yaşanan soruna ilişkindir.

Bu hususta bir açıklama yapar mısınız?

19.09.2012 tarihinde mazeretimin reddedilmesi ve Cumhuriyet Savcılığına şikayet edilmem üzerine gereğini yapmak üzere 21.09.2012 tarihinde aynı mahkeme kalemine gittim ve Avukat Hakları Merkezi'ni arayarak durumu izah ettim. Telefonu açan meslektaşım beklememi yönetimden birisi ile görüştükten sonra geri döneceğini söyledi. Fakat aradan 15 dk geçmesine rağmen arayan olmayınca avukat hakları merkezini tekrar aradığımda meslektaşım yardımcı olamayacaklarını söyledi ve başımın çaresine bakacağımı söyleyerek telefonu kapattım. Bu olayı 25.09.2012 tarihinde yukarıda ismini zikrettiğim yönetim kurulu üyelerine anlattım ve yazılı olarak da gereğinin yapılması için başvuru yaptım. İzmir Barosu Yönetim Kurulu üyesi Av. Özkan Yücel yapılanın yanlış olduğunu ve arkamda durulması gerektiğini, kendilerinin böyle bir olaydan haberdar olmadığını söyledi. Fakat Genel Sekreter Av. Mahmut Dİkmen olaydan haberdar olduğunu ve başvurumu kendisinin kabul ettirmediğini beyan etti. Ben daha sonra aynı hakim hakkında ikinci bir tutanak için aradığımda ise Serap Hanım yardımcı oldu.

Fakat bahsettiğim mağduriyetim ile ilgili Baro'nun herhangi bir girişimi, müdahalesi, görüşmesi olmadı. Sadece duruşmaların gecikmeli olarak yapıldığı ile ilgili tuttuğum tutanağa imza atıldı. Bunu bir yardım olarak algılamak mümkün değil. Mazeretimin reddi ile ilgili şu dakika itibariyle İzmir Barosu'nun herhangi bir girişimi olmamıştır.