Mesajı Okuyun
Old 17-10-2012, 17:00   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
8 -10 gün önce digiturk ve doping adsl hakkında bir kampanya için babamı aramışlar. Fiyatı ve koşulları uygun geldiği için kabul ettik ve 8 gün önce kurulum için geldiler ve kurulum yapıldı. Digitürk aynı gün çalışmaya başladı ancak internet bağlantım 8 gün geçmesine rağmen bir türlü bağlanmadı. Defalarca doping adsl müşteri hizmetlerini aradım sözleşmenin kendilerine bayi tarafından yollanmadığı için bir işlem yapamayacaklarını belirttiler hangi saatlerde konuştuğumu bir yere not aldım. Bütün çabalarıma rağmen internet bağlantımın bir türlü sağlanamaması üzerine doping adsl müşteri hizmetlerini aradım ve internet sözleşmemi iptal ettirmek istediğimi belirttim. sözleşme babamın adına yapıldığı için o aradı ve iptal ettirdi.Bunun yanında digitürk'üde iptal ettirmek istediğimi belirttim ancak bu konuyu digitürk ile görüşmem gerektiği söylendi. Digitürk müşteri hizmetlerini aradım (16.10.2012 saat 20.00-20.15 arasında) bana 10 günlük iptal hakkım olduğunu söylediler.Digitürk müşteri hizmetlerini aradım (16.10.2012 saat 20.00-20.15 arasında) bana 10 günlük iptal hakkım olduğunu söylendi bende yarın karar veririm dedim ancak ertesi gün aradığımda sürenin 7 gün olduğunu ve dün son gün olduğu söylendi. Dün gece müşteri hizmetlerinden biriyle konuştuğumu ve bana sürenin 10 gün olduğunu söyledim. Durumu araştıracaklarını ve bana dönüş yapacaklarını söylediler. Bugün tekrar konuştuk ve yanlış anlamadıysam haklı olduğumu söylediler ancak bu seferde kurulum ücreti olarak 90 TL fatura göndereceklerini söylüyorlar. Ben yine de iptal ettirdim ve faturaya itiraz etmeyi düşünüyorum çünkü sözleşmede 48 saat içerisinde internetin bağlanacağı yazıyor. Sözleşmeden doğan yükümlülüklerini yerine getirmedikleri için sözlşmeden dönme hakkımı kullanmak istiyorum aslında. Sonuçta sözleşmede kurulum ücreti olmadığı yazıyor ve karşı taraf yükümlülüğünü yerine getirmedi bana bu faturayı yollamalarının yasal olmadığını düşünüyorum ancak emin olamadım. yardımlarınız için teşekkür ederim iyi çalışmalar.
Sayın Görkem CEPOĞLU;

İcra takibi başlatırlarsa tereddütsüz itiraz etmenizi öneririm.

Saygılarımla..