Mesajı Okuyun
Old 14-10-2012, 11:29   #6
scent

Merhabalar, konu başlığını gördüğümde soracağım soruyu buradan yöneltmek istedim. yardımcı olabilirseniz çok ssevinirim. Kamu ihale kararının ihalenin iptali kararının iptal edilmesi yönündeki kararından sonra yeniden ihaleye çıkıp da çıktığı ihaleyi iptal eden idarenin iptal kararına karşı 5 gün içerisinde Kamu İhale Kurumuna gitmek ya da dava açmak yerine ihaleyi yapan idareye şikayet başvurusunda bulunulmuştur. Ancakn idare 10 günlük cevap verme süresinde herhangi bir cevap vermemiş ve malum olduğu üzere başvuru zımnen red edilmiş sayılmıştır. Sorum şudur ki; şikayet başvurusunun zımenen red edilmiş sayıldığı 10. günden itibaren Kamu İhale Kurumu2na itirazen şikayet başvuru hakkı var mıdır? (yani yapılmış olan şikayet başvurusu geçerli ve doğru bir yol mudur?) ve Kamu İhale Kurumu'na itirazen şikayet başvuru hakkı varsa da bu hak, ihale iptal kararlarında öngörülen 5 günlük süreye mi tabidir yoksa 10 günlük süreye mi? (ben kanun maddesini okuduğumda ihale iptal kararlarına karşı doğrudan Kamu İhale Kurumuna gitmek için 5 günlük sürenin öngörüldüğünü anlıyorum.Ama olayımızda doğrudan KİK'e başvuru bulunmamaktadır.)