Mesajı Okuyun
Old 07-02-2007, 18:35   #97
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Sayın İLKİNC'İN yazdıklarında eksik olabilir ama fazlası yok.

Bir ceza avukatının(Üstelik sanık sandalyesindeyken) nasıl savunma yapması gerektiğine dair müthiş bir örnek...Ben savunmanı olarak duruşma salonundayken; müvekkilimle gurur duymuştum.

Özellikle Ankara'da bulunan öğrenci ve stajyer avukat arkadaşlara sesleniyorum. Yarın bu duruşmayı kaçırmayın derim.

Ayrıca sanıkla birlikte İstanbul'dan Ankara'ya gidecek olanlar yola aç çıksın...Sanık, konuklarına çok iyi davranmaktadır.

İlk defa takip ettiğim bir davada konuya benden daha hakim ve daha usta bir müvekkilim oldu. Tek olumsuz tarafı vekalet ücreti olarak yemek ısmarlaması; ardını sormamasıdır.

@ Av. Ömer Kavili; sayın müvekkilim özel sebeplerden dolayı son savunmanı izlemekten mahrum kalacağım. Burada sana "coşku vermiş olmaktan" da korkarım. Savunma yapacağım derken, yeni bir dava konusu çıkarma...Unutma Ankara'nın en güzel tarafı İstanbul'a dönüşüdür.

Saygılarımla

Sayın avukatım,
Haklı nedenlerle bu duruşmaya katılamadığını biliyorum, ilgi ve desteğine teşekkür ederim.

Savunma makamının coşkusuz olanı zevk vermeyebilir; COŞABİLİRİM.

Coşkulu günler diler ve sizden de olumlu haberler beklerim. Saygılarımla.

Vekillik ücreti konusunda diğer vekiledenler gibi davranan Yeni sanık (Şimdilik)