Mesajı Okuyun
Old 07-02-2007, 16:56   #94
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan İLKİNC
Sayın Kavili;
Ben zaten kıdemli izleyiciyim.Bir aksilik olmazsa yine geleceğim.Son duruşmada sanki satranç oyunundaymışım gibi hissettim kendimi.Çok inişli ve çıkışlı hamlelerle dolu bir satranç... Muhtesem hukuk bilgisine ve zekaya sahip kişilerin bulunduğu bir duruşma.
Sayın Kavili; belki diyeceksiniz ki "orada sanık konumunda olan benim" ve belki kızacaksınız ama bağışlayın söylemeden geçemeyeceğim;mesleğime basladığımdan beri izlediğim en lezzetli ve uygulamaya yönelik olarak çok ögretici bir duruşmaydı.
Saygılar...

Sayın İLKİNC'İN yazdıklarında eksik olabilir ama fazlası yok.

Bir ceza avukatının(Üstelik sanık sandalyesindeyken) nasıl savunma yapması gerektiğine dair müthiş bir örnek...Ben savunmanı olarak duruşma salonundayken; müvekkilimle gurur duymuştum.

Özellikle Ankara'da bulunan öğrenci ve stajyer avukat arkadaşlara sesleniyorum. Yarın bu duruşmayı kaçırmayın derim.

Ayrıca sanıkla birlikte İstanbul'dan Ankara'ya gidecek olanlar yola aç çıksın...Sanık, konuklarına çok iyi davranmaktadır.

İlk defa takip ettiğim bir davada konuya benden daha hakim ve daha usta bir müvekkilim oldu. Tek olumsuz tarafı vekalet ücreti olarak yemek ısmarlaması; ardını sormamasıdır.

@ Av. Ömer Kavili; sayın müvekkilim özel sebeplerden dolayı son savunmanı izlemekten mahrum kalacağım. Burada sana "coşku vermiş olmaktan" da korkarım. Savunma yapacağım derken, yeni bir dava konusu çıkarma...Unutma Ankara'nın en güzel tarafı İstanbul'a dönüşüdür.

Saygılarımla