Mesajı Okuyun
Old 27-09-2012, 12:30   #3
Cumhur Okyay

Alıntı:
Yazan egemen48
Terzi kendi söküğünü dikemezmiş.Bende üst kat komşu mağduruyum,halk diliyle katil olanlara hak verdim Üst kat komşu bütün gece,neredeyse her gün,içkili eve gelmekte geldikten sonra annesini dövmekte.Bundan 7 8 ay önce evde beslediği köpeği demirle dövdü,apartmanda her ne hikmetse köpeğin inlemelerini sadece ben duydum ve karşı çıktım.Bu olay nedeniyle bana iyice kinlenmiş.Her gece üst kattan ne ailem kalıyor küfür yemedik,ne ben. Rahatsızlık desen diz boyu.Annesi geldi onun yerine defalarca özür diledi,af ettik ama artık uykusuz kalmaya başladm.Şimdi halkı daha iyi anlamaya başladımŞikayet etsen ceza alıp,ertelenecek.Ev sahibi olduğu için tahliyesi neredeyse imkansız.Herkesin korkudan tanık olmaması ayrı bir durum.Siz ne dersiniz?

Ne hakkı varmış ?
Değerli meslektaşım,
Her şeyden önce yasal yolların tümüne başvurup, durumu tevsik, tescil ve hattâ karara bağlatmanızı öneririm.
Öte yandan, hiç temenni etmem de "avukat ta bunu yapar mı" sözünün bir istisnası olarak, insanlık hâli, ona karşı bir eylemde bulunduğunuz takdirde, eyleminiz, meşru müdafaa, ağır tahrik, takdiri tahfif nedenleri ışığı altında değerlendirilecek ve mahkeme kararında, kanıtlanmış bu hususlara ve kurumlara yer verilecektir. Geçmiş olsun ve kolay gelsin.