Mesajı Okuyun
Old 20-09-2012, 12:53   #3
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan avgubse
Baktığım bir alacak davasında karşı taraf müvekkilimle görüşerek anlaşmış ancak benim vekalet ücretim ödenmediğinden ben davaya devam ettim.Karşı taraf vekili benim imzamın olmadığı ve anlaşıldığına dair bir protokol sundu mahkemeye.Bende bilgim olmadığını söyledim.Bunun üzerine karşı taraf "paranın dava açıldıktan sonra ödendiği "şeklinde yemin teklif etti.Esasında danışıklı dövüş olup,müvekkilim yemin etmeye gelmeyecek.Bu şekilde davayı kaybedeceğiz ve kendi aralarında anlaştıkları şekilde kimse kimseden birşey talep etmeyecek.Ancak yapılan bir ödeme iddiası var ise bile bu dava açıldıktan sonra olup,yeminde buna ilişkindir.Bu hali ile müvekkilim yemin etmeye gelmeyerek dava açıldıktan sonra yapılan ödemeyi kabul etmiş sayılacak.O halde dava açıldıktan sonra para ödendiğinden vekalet ücreti ve masraflardan davalı sorumlu tutulamaz mı? buna ilişkin elinde yargıtay kararı olan meslektaşlarımn var ise gönderirlerse çok sevinirim.Kolay gelsin..

Yemin kısmını anlamadım.

Müvekkiliniz ile karşı tarafın yapmış olduğu protokol tarihi, dava tarihinden sonra mı?