Mesajı Okuyun
Old 13-09-2012, 15:45   #1
Defne Elif

Varsayılan Yargıcın dava konusunu değiştirme yetkisi

Sevgili meslektaşlarım,uzun zamandır siteden ayrı kaldığım için bazı değişiklikleri takip edemedim.Bundan sonra umarım güncel bilgi ve açıklamaları daha yakından takip ederim.
Size başımdan geçen ancak hukuk bilgime kabul ettiremediğim bir dava hakkında kısa bilgi vereceğim sonrasında sizin görüşlerinizi öğrenmek istiyorum.Acaba ben mi yanlış biliyorum.
Davacı temerrüt nedeni ile tahliye ve 100,00 TL kira alacağı davası açıyor. Dayanağı daha önce gönderdiği Noter ihtarnamesi,Davalı vekili olarak da biz arada kira ilişkisi olmadığını, tarafların amca-yeğen olduğunu ileri sürerek ihtara olumsuz yanıt verdiğimizden aynı savunma ile davaya yanıt veriyor ve davanın reddini istiyoruz.Dinlenen tanıklar taraflar arasında kira ilişkisi olmadığını belirtiyor.Son celse biz hatta davacı vekili meslektaşım da davanın reddini beklerken;Yargıç,davalının ... ada ... parseldeki taşınmazdaki müdahalesinin men'ine ve 100,00 TL ecrimisil ödemesine karar veriyor.Temyiz etmemiz üzerine Yargıtay 1.Hukuk Dairesi de kararı onuyor. Konu budur ve sizden lütfen konu hakkında görüşlerinizi bildirmenizi rica ediyorum.Saygılarımla.Cavit Tuna