Mesajı Okuyun
Old 07-08-2012, 14:53   #3
myilmaz

Teşekkürler İbrahim Bey,

Aslınca ben de ilk sizin gibi mahsup edeceğim kalemi benim belirleyebileceğimi düşünmüştüm ancak detaya girdikçe iş biraz karışıyor. Boşta geçen süre, işe başlatmama tazminatı, kıstelyevm esasına göre prim alacağı, kıdem tazminatı fark alacağı var müvekkilin. Ayrıca iş akdi ilk sona erdirildiğinde ihbar tazminatı da ödenmemişti, şimdi bu kalemlere ek ihbar tazminatı alacağı da var.

İşveren hesaplama yaparken ihbar tazminatını hesaba kattı mı katmadı mı bilemiyoruz, müvekkilin boşta geçen süre, işe başlatmama vs. gibi alacakları ödenmiş ancak ihbar tazminatı hiç ödenmemiş olabilir.

Neticede bilirkişi her bir kalem için ayrı ayrı hesap yapacak, işverenin yaptığı ödemelerle kendi hesaplamalarını karşılaştıracak, .... kalemleri .... kadar eksik ödenmiştir veya ...... kalemi hiç ödenmemiştir diyecek. Yani bilirkişinin değerlendirmesi benim seçtiğim talebimle örtüşmeyebilecek. Ya da diyecek ki tüm kalemler tamamen doğru hesaplanmıştır, ihbar tazminatı ödenmemiştir diyecek ancak benim talebim açıkça ihbar tazminatı olmadığından aleyhe sonuç doğabilecek.

Bu konuda tam emin olamıyorum