Mesajı Okuyun
Old 07-08-2012, 13:27   #2
Av. İbrahim YİĞİT

Alıntı:
Yazan myilmaz
Sayın meslektaşlarım,

Müvekkilimiz adına ikame ettiğimiz işe iade davası lehimize sonuçlandı ve kesinleşti, akabinde işe iade talebinde bulunduk ancak davalı tarafından ihtarnamemize cevap verilmeksizin Müvekkilimizin hesabına x tutar yatırıldı.

Daha sonra birkaç kez sözlü olarak hesaplamanın neye göre yapıldığını anlayabilmek için hesap bordrosunu talep ettik zira yapılan ödemenin eksik olduğunu düşünüyorum. Sonuç alamayınca bu kez bir ihtarname daha göndererek yazılı olarak da talep ettik yine sonuç alamadık.

Şimdi alacak davası açmak istiyorum ancak hangi kalem için ne kadar yatırdılar, daha doğrusu hangi kalemi eksik yatırdılar bilemediğimden nasıl talepte bulunacağımı çözemedim. Her bir talep için cüzi miktarlar istesek boşuna aleyhimize vekalet ücreti takdir olunacak. Eksik ödeme nedeniyle sadece tek bir alacak talebinde bulunsam kabul olur mu? Eğer hakim açıklattırırsa talebimi nasıl böleceğim?

Bu konuda değerli görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Peşin teşekkürlerimle

Davalı ödeme yaparken açıklama yapmamış ve ihtirazı kayıtta koymadığına göre ödemeyi mahsup edeceğiniz kalemi seçim hakkı size aittir. Siz alacak kalemlerinizi hesaplayın, öncelikle yasal faiz işleyen tazminattan, sonra da boşta geçen süre ve diğer haklar alacağından ödemeyi düşün. Zaten alacak kalemi bu iki kalemdir. Diğer kalemler işe iade davası neticesine bağlı olmayan işçilik alacağı ve tazminat kalemleridir, derim ben