Mesajı Okuyun
Old 12-07-2012, 12:53   #1
avukatmine

Varsayılan İpoteğin Fekki

Sayın Meslektaşlarım hepinize iyi çalışmalar diliyorum. Biraz garip ama işin içerisinden çıkılamayacak kadar karışık bir durumla karşı karşıyayım. Yardımcı olabilecek arkadaşlarıma şimdiden çok teşekkür ediyorum.
Y Şirketininin M Şirketinden alacağı senetli ve senetsiz hertürlü mala karşılık olarak, Müvekkil X 5 adet taşınmazına ipotek koyduruyor. Y Şirketi borcunu ödemiyor M Şirketide müvekkilin ipotekli olan taşınmazlarına karşı ipoteğin paraya çevrilmesi yolu ile takip yapıyor.

Kıymet takdirine itirazda bulunduk ayrıca cari hesap sözleşmesi bulunmaması dolayısıyla şikayette bulunduk. M şirketine aradaki cari hesap sözleşmesini sunması için kesin süre verildi ancak cari hesap sözleşmesi sunamadılar şikayetimiz kabul edildi ve 150 c şerhini kaldırdık.Ayrıca esasta böyle bir borçta bulunmamakta bundan eminiz.

Şimdi ipoteğin kaldırılmasını istiyoruz ancak ipoteğin fekki davası ile bilgi sahibi değilim. Yargıtay kararları dahi bana yol gösterecektir. Ancak çok istisna bir durum olduğundan benzer bir karar bulamadım. Elinde böyle bir karar olan varsa av.minecebeci@hotmail.com mail adresim gönderirseniz sevinirim.
Bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok mutlu olacağım. Herkeze şimdiden teşekkürederim.