Mesajı Okuyun
Old 07-07-2012, 10:26   #5
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan bilgan
Değişikliği bulan var mı?
Olmayan şey bulunmaz.

Erteleme süresi de değişmedi. Hagb süresi de değişmedi. (Bakınız: TBMM tutanakları) Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına

Görüşülmekte olan 278 sayılı Yargı Hizmetlerinin Etkinleştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması ve Basın Yayın Yoluyla İşlenen Suçlara İlişkin Dava ve Cezaların Ertelenmesi Hakkında Kanun Tasarısının 97'nci maddeden sonra gelmek üzere yeni bir madde ihdas edilerek ve sonraki maddeler buna göre teselsül ettirilerek 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanununun 231. maddesinin 5. fıkrasında yer alan "iki yıl" ibaresinin "üç yıl" şeklinde değiştirilmesini arz ve teklif ederiz. 30.06.2012

Ömer Süha Aldan Ali Rıza Öztürk Gürkut Acar

Muğla Mersin Antalya

Dilek Akagün Yılmaz Atilla Kart Mahmut Tanal

Uşak Konya İstanbul

Musa Çam Sezgin Tanrıkulu

İzmir İstanbul

BAŞKAN - Komisyon önergeye salt çoğunlukla katılıyor mu?

ADALET KOMİSYONU BAŞKANI AHMET İYİMAYA (Ankara) - Katılmıyoruz.

ÖZGÜR ÖZEL (Manisa) - Sayın Başkanım, önce davet etsinler Komisyon üyelerini, belki salt çoğunluk oluşacak.

BAŞKAN - Sayın Komisyon, salt çoğunluğu, üyelerinizi davet eder misiniz?

ADALET KOMİSYONU BAŞKANI AHMET İYİMAYA (Ankara) - Arkadaşlar, Komisyon üyesi arkadaşlarım; İç Tüzük'ün 87'nci maddesindeki özel durum sebebiyle Komisyonun sarih

198
iradesini yüksek makama arz etmek üzere gelmeleriniz, takdirlerle rica olunur. (CHP sıralarından alkışlar)

BAŞKAN - Teşekkür ediyorum Sayın Başkan.

Evet, Sayın Başkan, salt çoğunlukla katılıyor musunuz?

ADALET KOMİSYONU BAŞKANI AHMET İYİMAYA (Ankara) - Evet, nisap koşulu sebebiyle katılma iradesi teşekkül etmedi efendim. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)

BAŞKAN - Teşekkür ediyorum.

Komisyon önergeye salt çoğunlukla katılmamış olduğundan, önergeyi işlemden kaldırıyorum.