Mesajı Okuyun
Old 31-01-2007, 11:14   #10
libra

sayın avyusuf,

sorunuz ile ilgili olarak merak ettiğim bir kaç nokta var.

Müvekkiliniz, boşanma davası sırasında velayet talebinde bulunmamış mı, bulunmuşsa ''eşinin psikolojik bir rahatsızlığının olduğunu bildiği ancak majör depresif olduğunu bilmediği'' açıklamanızdan hareketle eşinin bu durumunu ileri sürmemiş mi, yok ileri sürmüşse velayet buna rağmen mi anneye verilmiş?

''ben özellikle major depresiflerin intihar ve cinnet riski bulunduğu üzerine savunmamı şekillendirdim.birlikte kaldığı ailesinin de benzer rahatsızlığına değiniyorum ırsi bir rahatsızlık olduğu dosyadan anlaşılıyor ailenin başka üyelerindede var benzer rahatsızlık..''

ifadenizdeki dosya eğer boşanma davasıyla ilgili dosya ise hakim hem annenin hem de ailedeki diğer kişilerin hasta olma durumları söz konusu olmasına rağmen velayeti anneye nasıl vermiş?

Ayrıca sorunuz üzerine 'majör depresyon' konusunda bilgilenmek amacıyla arama yaparken bulduğum açıklamalarda bu hastaların intihar eğiliminden bahsedilmiş ancak cinnet riskinden bahsedilmemiş,(en azından epeyce bakmama rağmen ben rastlamadım) tabii ki söz işin uzmanlarının .Ancak savunmanızı buna göre şekillendirdiğinizi söylediğiniz için belirtmek istedim.

Son olarak, eğer anne gerçekten düzelemeyecek derecede ağır bir psikolojik durum içindeyse velayetin babaya verilmesi isteği elbette tartışılmaz bile, aksi halde son zamanlarda boşanan anne babalar arasında izlediğimiz velayet çekişmesini kazanabilmek amacıyla böyle bir yola başvurulması durumunda anne şefkatine en fazla ihtiyaç duyduğu bir dönemde küçücük bir çocuğu anneden ( ve dahi hiç göstermemek üzere babadan ) ayırmak gerçekten insafsızlıktır diye düşünüyorum.

Kolaylıklar dilerim,saygılarımla.