Mesajı Okuyun
Old 05-07-2012, 13:40   #4
char7

Sayın Egemen48, ZİLYETLİĞE DAYALI Elatmanın Önlenmesi davası açılamaz diye düşünüyorum . Kardeşlerden biri tarafından açılan dava zilyetliğe dayalı elatmanın önlenmesi davası.Elatmanın önlenmesi dava açılabilir ama önce taksim açılması gerekmez mi, yada taksimle birlikte açılması gerekmez mi, bunu bilemiyorum. Çünkü öncelikle tapusuz taşınmaz miras kaldığı için kim nerenin sajibi belli edilmelidir diye düşünüyorum. Sonuçta Elatmanın Önlenmesi davası açıldığında, diğer kardeşleri evlere sokmayanın da bu evlerde hakkı var ve aralarındaki mülkiyet iştirak halinde mülkiyet. Elatmanın Önlenmesi davasını önce açıp sonra taksim davası açmak mı sizde daha uygundur?
Sayın Yeditepelişehir cevabınızda taksim açılmalı ve ecrimisil istenmeli şeklinde fikir belirtmişsiniz. Açıkcası ben de taksim istenmeli diye düşünüyorum,anneleri tarafından taksim de yapılmış ve taraflar da bunu açılan o davada söylüyor.Ecrimisil içinde öncelikle intifadan men şartını gerçekleştirmek gerekiyor anladığım kadarıyla. Benim asıl çözemediğim durum elatmanın önlenmesini da bu davalarla birlikte isteyebilir miyim?