Mesajı Okuyun
Old 04-07-2012, 11:48   #10
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan YILDIZ HUKUK
Sayın Ergin,
temlik alacaklısı meslektaş olduğundan haciz aşamasını es geçtik haliyle.sulh yolu ile çözümün daha iyi olacağı konusunda temlik alacaklısı ile hemfikiriz.ama bir yandan da ödeme emrini tebliğ edelim istedik..(kendi muvaffakati doğrultusunda)

benim asıl sıkıntım dosyayı temlik eden müvekkilin tek başına bu alacaktan sorumlu tutulması..yani ben hem icra dairesinin hemde temlik alacaklısınında hatalı işlemden dolayı sorumlu olmasını istiyorum.(ki temlik edilemeyen alacağı temlik alanında parayı öderken bu bedeli kesmeyen icranın da sorumlu olacağı açık gibi) bazı arkadaşlar müvekkil dışında kimseye dönemeyeceğimi beyan ettiler.asıl mesele bu ki müvekkilden bedeli almam imkansız..

Temlik alacaklısı bir avukat olduğuna göre iyiniyetli olduğundan söz edilemez. Ben olsam, gözünün yaşına bakmazdım.

Temlik alacaklısından tahsil etmek mümkün olduğuna göre, diğer sorunuza yanıt vermek gereksiz olacaksa da; diyelim ki hem temlik alacaklısından hem de müvekkilinizden tahsil edemediniz. O zaman Adalet Bakanlığı'na yönelebilirsiniz, diye düşünmekteyim.