Mesajı Okuyun
Old 08-06-2012, 07:47   #2
Avrasya

Alıntı:
Yazan av hasancelil
Degerli meslektaşlarım bir konuda bilgilerinize ihtiyacım var.
Askere gitmeden önce istanbulda açılıp yürütülmesi gereken bir istirdat davasını istanbulda bir meslektaşımıza yönlendirdim . benim müvekkille avukat arkadaş anlaşmış 1000tl müvekkilim avukat arkadaşın banka hesap numarasına para yatırmış . Ama bu anlaşma tlf dan oluyor.
müvekkilim vekaletname çıkartıp istanbula gönderiyor avukat arkadaşta davayı açıyor .ama tarafı yanlış giriyor . Banka davalı olacakken sgk yı davalı gösteriyor meslektaşımız asliye hukukta görevsizlik kararı veriyor.
bu görevsizlik kararını meslektaşımız müvekkline söylemiyor aradan 8 ay geçiyor dosyada da hiç bir işlem yapılmıyor. istirdat davasına ugruyor.müvekkilimle ben bunu yeni ögrendik. avukat meslektaşımı arıyorum tlf bakmıyor . ancak sms le ulaşabildim .müvekkilimin dava açacagını kendisine illetim aleyhine
ama aldığım cevap beni şaşıttı ne yaparsa yapsın diyor. İnanın karşımdaki avukat mı diye bir an düşündüm ne kadar abuk subuk bir yanıttı .çok üzüldüm onun adına müvekkilim avukata arkadaşa tazminat davası açalım diyor ne gibi bir yol izlememiz lazım yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle ihtarname ile bilgi istemenizi tavsiye ederim. Ayrıca yanlış tarafa dava yönelttiğini düşündüğünüz avukatın bu davayı açmakta haklı sebebi var mı araştırın derim. Yani müvekkiliniz ile SGK arasında bir husumet olmuşsa şikayet ettiğinizde konuyu inceleyecek makam SGK'ya karşı açmış olduğu davanın açılması talimatını müvekkiliniz tarafından verildiği kanaatine varabilir.

Görevsizlik üzerine görevli mahkemede yeni dava açmamasını ise açıklayamıyorum.

Tüm bunlara rağmen keşke anlaşarak çözmenin bir yolu olsa diyorum. İyi çalışmalar.