Mesajı Okuyun
Old 28-05-2012, 09:45   #1
beren

Önemli "siz adamı terörist edersiniz ...hepinize yazıklar olsun" ifadesi - kamu görevlisine karşı hakaret

Merhaba arkadaşlar,Müvekkilim kamu görevlisine karşı hakaret suçundan dolayı yargılanmaktadır.Olayı özetliyorum;müvekkil işten eve dönerken yolda komşusunu görüp aracına alır eve vardıklarında arabasını park eder o sırada komşusu aracın kapısını açar durmak da olan aracuın kapısına hareket halindeki araç çarpar ve kaçar ,komşusu hızla aracın içine atar kendısını bu olayın şokuyla müvekkil hemen adliyeye gider kanuni haklarını öğrenmek için ve ne yapması konusunda bilgi almak için.Ancak gittiğinde çok paniktir normal hayatta da kadın zaten panik biri.Savcılığa gider ne yapmak istediğini tam anlatamaz savcı senin işin hukuk mahkemeleriyle üst katlara hukuk mahkemelerine git sana yardımcı olurlar der.Üst kata çıkarken bayanın panik olmasından dolayı adliyede laf atarlar,bu psikolojiylede hukuk mahkemelerinden birinin yazı işlerinbe girer.orada dört memur vardır.Memurlara de tam olarak kendini ifade edemez memurlarda sen savcılığa gideceksin derler,müvekkil ısrarla sizin yardımcı olmanız gerekıyomus savcı bey beni yönlendirdi diyince memurlar başlarıdan savsaklamaya çalışırlar,müvekkilde hem kazanın etkısı,hem adlıyede yedığı laf,hem kımsenın tam olarak yardım etmeyısıne bınaen bır anda 'ben adlıyeye dussem kesın ıkı gun sonra terorist olurum ,siz adamı terörist edersiniz ...hepinize yazıklar olsun' sözlerini sarfeder. yazı ıslerındekı 4 memur savcılığa sıkayette bulunurlar ve muvekkil hakkında dava acılır.muvekkil savcılığa aynı gun ıfadeye cagrılır ıfadesındede olayı boyle anlatır ,kesınlıkle hakaret kastı olmadığını gerekırse ozur dıleyeceğını de beyan ederkı aynı dakıka bırlıkte yazı ıslerıne gıttık ozur dıledı onlarda sıkayetlerını gerı alabıleceklerını soylemıs olmalarına ragmen ısrarla davalarını surdureceklerını soyluyolar suanda.Sizce savunmalarımı en etkılı olarak nasıl yapabılırım.müvekkil 15 yıllık ögretım uyesı ve cıdden sımdıye kadar adlıyeyle yada bır baska kısıyle bu sekılde bır dıyaloga gecmemıs saygın bırı aslında