Mesajı Okuyun
Old 26-01-2007, 23:03   #24
Av. Can DOĞANEL

Konu biraz dağılıyor olabilir ama soru sahibi genel olarak cevaplardan alacağını alacaktır. Bence (tamamen kendi düşüncem) forumların amacı yalnızca soru sahibinin sorusunu cevaplamak değil konunun ürettiği soruları da cevaplamak ve bu şekilde fikir alışverişinde bulunmaktır. Hayatımda minibüs hattı, plakası veya kendisine haciz yapmadım, belki de hiç yapamam. Ancak birgün böyle bir iş gelse bu konuyu arama motorundan arar ve şöyle bir okurum. Buradaki bilgi ve görüşlerle bir hafızamı tazelerim, sonra da sizin dediğiniz gibi elimdeki işin tavsifini yapmaya çalışırım ve mutlaka en doğru tavsifi yapmaya çalışırım. Sonra da meseleyi çözmeye çalışırım. Bu anlamda sn av necatinin sorusunda kooperatif varmış bana ne ben bildiğim gibi cevaplarım demiyorum. Ancak bu konu da bilenlerce ortaya konulmuş. Ancak ben bu tartışmaya bir yasal dayanak veya Yargıtay kararına ulaşamadığım için girmedim. Bir tarihte Bandırma Belediyesinin bu konudaki bir yönetmeliğini okumuştum ve bu soruyu ilk okuduğumdan beri arıyorum ama belediyenin sitesine giremiyorum.. Bulursam mutlaka buraya ekleyeceğim ancak afaki olarak söyleyeyim bu tip kooperatif üyesi olmak yalnızca bu imtiyazı almak için bir ön şart yani belediyenin hat sahibinin aranan kriterlere uygun olup olmadığına ve denetimlerine ilişkin bir takım işlerini kooperatif üstleniyor ve belediyeye imtiyaz karşılığında ödenecek bedelleri kollektif olarak taahhüt ediyorlar. Aşağı yukarı böyle bir şeydi ama dediğim gibi bulamıyorum.. Sonuçta forumdaki cevaplar alt alta okunduğunda pek kitabi olmasa da iş görür tekrar tekrar benzer konunun açılıp minibüs hattı şöyle böyle diye konular açılacağına konuyu genel olarak ele almış ve enine boyuna tartışmış olduk. Bu konu bitti anlamına gelmiyor belki daha devam edecek ve bir şeyler eklemek isteyen üyelerimiz olacaktır. Örneğin sn. Dikici hala tam emin değil kendi gerekçeleri ile tartışmayı sürdürecektir ve biz de bundan mutlu olur ve satır aralarında mutlaka yeni bir şeyler öğreniriz. Zaten amaç da bu değil mi?